Titanik’te Rose’u hayatta tutan kapı rekor fiyata satıldı

Film tarihine damga vuran Titanik’ten unutulmayan tahta kapı, bir müzayedede 718 bin dolara alıcı buldu. Kaplanan bu büyük fiyat, yıllar sonra bile film ve içerisindeki eşyaların hala popülerliğini sürdürdüğünün bir göstergesi. #Titanik #Müzayede #FilmTarihi

titanik te rose u ha
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıllar önce gösterime giren ve seyirci kitlesi tarafından büyük bir beğeni toplayan efsanevi Titanik filmi, bu kez de alışılmışın dışında bir haberle gündeme geldi. Filmde Kate Winslet’in karakteri Rose’u denizin soğuk sularından kurtaran tarihi kapı, belirlenen bir müzayedede yüksek bir rakama satıldı.

Bu değerli eşya, 718 bin dolarlık satış değeri ile tarihe geçti. Fiyatıyla oldukça dikkat çeken bu kapı, Harrison Ford’un popüler karakteri Indiana Jones’un kullandığı kırbaç ve Jack Nicholson’ın Cinnet filminde kullanılan baltası gibi ünlü objelerin ardından en pahalıya satılan nesne oldu.

Filmin son sahnesinde kullanılan ve Kate Winslet’in üzerinde bulunan şifon elbise de 125 bin dolara çıkan bir fiyatla müzayedeye çıktı. Bu satışlar, Titanik filmi ve içerisinde bulunan oyuncu ve objelerin hala popülerliğini koruduğunu gözler önüne seriyor.

Bilindiği üzere, filmde Rose ve Jack, suya düştüklerinde hayatta kalabilmek için bu tahta kapıya sığınıyorlar ve bu kapının üzerine Jack’in de sığabileceği hâlde neden sığmadığı sanat dünyasında yıllarca tartışılan bir mesele olmuştur.

Son zamanlarda, bu mesele üzerine bir grup bilim insanı ve dublör, filmdeki bu sahneyi yeniden canlandırarak bir test gerçekleştirdi. Yapılan bu testler sonucunda, her ikisinin de kapının üzerine sığabileceği fikri kesinleşse bile, kapının ikisini aynı anda taşıyamayacağı sonucuna varıldı.

Titanik’te Rose’u hayatta tutan kapı rekor fiyata satıldı
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!