Ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici, İzmir’in Bergama ilçesinde AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi adayı gösterildi

Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, İzmir'in Bergama ilçesi için AK Parti'nin Belediye Meclis Üyesi adayı olarak seçimlere hazırlanıyor. Eğer seçilirse, aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olacak. #HüsnüŞenlendirici #BelediyeSeçimleri #AKParti

unlu klarnetci husnu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin Batı Ege sahilindeki Küçük Seramik Şehri Bergama, AK Parti tarafından aday gösterilen klarnetinin duayeni Hüsnü Şenlendirici‘ye ev sahipliği yapacak. Türkiye, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere odaklanırken, Şenlendirici gibi tanınmış isimlerin siyasete atılması da dikkat çeken bir konu olmuştur.

Bergama, bir süredir İzmir’de yaşayan ve klarnetin hüküm sürdüğü dünyada gerçek bir büyük isim olan Şenlendirici’yi AK Parti listesinde görmeye hazırlanırken, Ertan Gürcaner tarafından Sabah gazetesine verilen habere göre, AK Parti Şenlendirici’yi Belediye Meclisi için 1. sıralamaya koydu.

Şenlendirici aday olmanın yanı sıra, seçilmesi halinde Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi de olacak. Hüsnü Şenlendirici İzmir Bergama’nın bağrından kopmuş bir sanatçıdır. Babası ve kasabanın gururu olan dedesi Ergün Şenlendirici’nin izini sürerek, genç bir yaşta klarnet çalmaya başlamış ve bundan sonra da onun büyülü dünyasını keşfetmiştir.

Şenlendirici, müzik eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda almış, farklı sanatçılara ve gruplara eşlik etmiş, kendi gruplarını kurmuş ve birçok önemli festivale katılmış bir sanatçıdır.

Hüsnü Şenlendirici’nin kendi grubunun yanı sıra, Türk Müziği’ni globalleştirmek adına kurduğu ‘Hüsnü Şenlendirici ve Saz Arkadaşları’ adlı grupla da birçok projede yer aldı ve bir dizi konser verdi. Bu projeler ve festivaller arasında, EXPO 2001-Hannover, Almanya, New York Central Park, ve 9. Uluslararası İstanbul Caz Festivali bulunmaktadır.

Üstün yetenekli müzisyen, ayrıca çeşitli televizyon dizileri, filmler ve reklamların müziklerinde de yer alırken bunların yanı sıra bir dizi TV programının da sunuculuğunu üstlenmiştir. Başarılı klarnetçi Şenlendirici’nin solo albüm yolculuğu 2005 tarihinde “Hüsn-ü Klarnet” adlı albümle başlamıştır.

Müzisyenin, İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan ile birlikte kurduğu “Taksim Trio” adındaki grubunun yanı sıra, Zakir Hüseyin ve New York Gipsy All Stars ile birlikte yaptığı konserler de unutulmazlardan olmuştur.

Ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici, İzmir’in Bergama ilçesinde AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi adayı gösterildi
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!