Ünlü şarkıcı Hande Yener’in şöhrete uzanan yolculuğu: “Otobüs duraklarında ağlıyordum”

sarkici hande yener
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başarılı pop müzik sanatçısı Hande Yener, YouTube’da yayımlanan bir röportajda sunucunun sorularını yanıtladı ve hayat hikayesine dair samimi açıklamalarda bulundu. Ünvanını kazanmadan önce yaşadığı zorlukları anlatan Yener, her gün işe otobüsle gidip geldiğini ve zorlu kış koşullarında otobüs duraklarında beklerken ağladığını ifade etti.

Sanatçı Hande Yener, 15-16 yaşlarında müzikle ilgili bir kariyer planladığını, ancak annesinin bu plana pek sıcak bakmadığını belirtti. Annemin isteğini kabul etmek yerine kendi yolumu çizeceğimi anladığım anda, 17 yaşında evden kaçtığını ifade eden Yener, çocukluğunu ne çok zengin ne de çok fakir bir ailede geçirdiğinin altını çizdi.

Ünlü sanatçı, hayalleri yıkılmış bir gençken bir mağazada çalışmaya başladığını ve o dönemde aldığı maaşla ev kirasını ve beyaz eşya taksitlerini ödediğini belirtti. Yener, “Ellerim, yüzüm donmuş. Ne kadar kalın giysilerle kaplansam da, otobüs beklerken donuyordum” dedi ve bu dönemdeki yaşadığı zorluklardan dolayı ağladığını anlattı.

17 yaşında evden kaçıp evlendiğini belirten Yener, eşiyle anlaşarak evlendiğini ve ondan şarkıcı olma hedefini desteklemesini istediğini ifade etti. Yener, bu sürecin ardından bir süre Sezen Aksu’nun yanında vokalist ve asistan olarak çalıştığını ve bu tecrübenin kendi müzik kariyeri için temel oluşturduğunu belirtti.

Ünlü şarkıcı Hande Yener‘in açıklamalarından ara başlıklar:

“Annem açıkça söyledi”

“15-16 yaşlarındayım ve sürekli müzikle ilgili ne yapacağız diyorum aileme. Annem de beni sürekli oyalıyor ben farkındayım tamam kızım ortaokulu bitir liseyi bitir öyle. Ya dedim ben niye konservatuvara gönderilmiyorum. Sonra anladım ki yok yani istemiyor annem açıkça söyledi.

“Şarkıcı olmak istiyorken…”

Bu sefer tabii bende de bir hayal kırıklığı başladı. 17 yaşındayım, kendime öyle bir kariyer düşünürken birdenbire ket vuruldu buna. Liseyi bitir üniversiteye git diyorlar, ben diyorum ki ben ne iş yapacağım, ben şarkıcı olmak istiyorken başka bir şey okuduğumu düşünemiyorum.

Orta halli ailenin çocuğuydum. Ne çok aşırı pahalı ne de çok aşırı fakirlik çektik. Ne de çok böyle aşırı pahalı alışverişler yapılmıyordu, normaldi eksiklerimiz olsa da her şeyimizi alabiliyorduk. Sonrasında ben evlenip mağazada çalışmaya başladığım dönemde maaşımla kiramızı ödüyoruz, eşim var o zamanlar, bir de beyaz eşya taksitleri ödeniyor.

“Ağlıyordum”

Ellerim donmuş, yüzüm donmuş, istediğin kadar kalın giyin yani orada durakta otobüs bekliyorsun. Ayrı sinirlerim bozuluyor, durağa geliyorsun durakta indiğin yer değil ki evin, o saatte hava kararmış bir de eve kadar yürüyorsun. Böyle 2-3 senem geçti. Her dolmuş durağında ayaklarım ıslandığında ağlıyordum, ‘Allah’ım’ diyordum ‘ben ne zaman şarkıcı olacağım?’

“Otobüse binerdim”

Otobüsle gidip geliyorum işe. Ayağımda botlarım, kışın otobüs durağında otobüsü beklerken botlarım ıslanırdı bak, su çekerdi içine. Sırılsıklam ayaklarım donmuş parmaklarımı hissetmiyordum.

sarkici hande yener

“Evden kaçtım”

Bu sefer bu bende ters tepti okuldan soğudum uzaklaştım, nefret etmeye başladım her şeyden. ‘Sen dedim kendi yolunu kendin bulacaksın’ Kendi kendime buna inandım. 17 yaşında işte, kimseye önermiyorum tabii, evden kaçtım. Sonra evlendim ama eşimle de anlaşmalı evlendim. Ben şarkıcı olacağım destek olacaksan seninle evleneceğim dedim..

Destekliyor musun; yoksa hani ‘izin vermem’ dersen ‘olmaz’ dedim, yani evlenmem. ‘Ben’ dedi; ‘destek olurum tamam, yapabilirsen yap’ dedi. O da sandı ki, ben ulaşamayacağım yapamayacağım sandı. Yanlışlıkla izin verdi yani.

“Sezen Aksu’ya ulaştım”

Sonra tabii ben o süreçte bir sürü şuradan ulaşırım böyle yaparım şöyle yaparım diye diye Sezen Aksu’ya ulaştım.

Tabii öncesinde bayağı bir kovaladım 1,5- iki yıl. Ve sonunda ulaştım kendisine beni vokalist olarak yanına aldı. Ve asistanı da oldum ayrıca. Beni kısa sürede tanıdıktan sonra sevdi ve asistanı yaptı. Bu benim için tabii çok ultra bir şeydi yani bütün gün Sezen Aksu’yla vakit geçiriyorum düşünsene.

“Çok hızlı bir okul oldu”

Ben kadını bir saniye görür müyüm diye hayal ederken o starın evindeyim. Bütün gün onunlayım. Ne isterse beni arıyor soruyor, işte ‘şu nerede?’, ‘bu nerede? ‘onu bağlasan, bunu bağlasan’ diyor hem sekreterliğini yapıyorum hem asistanlığını yapıyorum hem vokalistliğini yapıyorum. Çok hızlı bir okul oldu benim için orası. Dedim ki; ‘Hande sana gösteriyor Allah bak’. Yani bu yaşamı izle öğrenebileceklerini öğren ve kendi kariyerin için inşa etmeye başla. Öyle başladı benim için.”

Ünlü şarkıcı Hande Yener’in şöhrete uzanan yolculuğu: “Otobüs duraklarında ağlıyordum”
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!