Ünlüler Atatürk’ü Vefatının 85. Yılında Anıyor!

unlu isimler ataturk
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Mustafa Kemal Atatürk, Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran özel bir liderdir. 10 Kasım 1938 tarihinde Dolmabahçe Sarayı’nda vefat etmiştir. İşiyle, siyasi dehasıyla ve vizyonuyla Türkiye’yi çağdaş bir devlet haline getiren Atatürk, Türk milletine ilham olmuş ve onun fikirleri her zaman yaşamaya devam etmiştir.

Ünlü isimler de Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunarak onu saygı ve minnetle anmışlardır. Paylaşımlarında Atatürk’ün büyük işlerine, ilke ve vizyonlarına değinmişler, ona olan sevgi ve saygılarını dile getirmişlerdir.

Güntekin Onay, Ceyda Düvenci, Esra Erol, Arda Türkmen, Hakan Altun, Tuğba Özay, Seda Sayan, Kerem Alışık, Emre Aydın, Kaan Yıldırım, Arzum Onan, Jess Molho, Emre Altuğ, Bade İşçil, Demet Evgar ve Bülent Şakrak gibi ünlü isimler, Atatürk’ün büyük bir lider olduğunu vurgulamış ve onun fikirlerinin hala yaşadığını belirtmişlerdir.

Atatürk’ün ölümünden sonra geçen 85 yıl boyunca, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerleri ve ilke ve inkılapları hala güçlenerek yaşamaktadır. Atatürk’ün vefatı sadece bedenini toprağa koymak anlamına gelmiş, fikirleri ise Türk milletinin kalbinde ve aklında daima canlı kalmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni görmek demek mutlaka benim yüzümü görmek demek değildir, fikirlerimi, duygularımı anlıyorsanız ve biliyorsanız bu kafidir” sözü, onun düşüncelerinin ve ideallerinin hala güncelliğini koruduğunu göstermektedir. Türk milleti, onu kalbinde yaşatarak, Atatürk’ün özlediği ve istediği ülküleri gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Bu özel günde, ünlü isimler de Atatürk’ü sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anarak ona olan bağlılığını göstermiştir. Onun büyük bir lider olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini yaşatan bir ruh olduğunu vurgulamışlardır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, onu anmak ve mirasını yaşatmak bizim için önemlidir.

Atatürk
Başlık: GÜLŞEN


Atatürk
Başlık: CEYDA DÜVENCİ


Atatürk
Başlık: ESRA EROL


Atatürk
Başlık: ARDA TÜRKMEN


Atatürk
Başlık: HAKAN ALTUN


Atatürk
Başlık: TUĞBA ÖZAY


Atatürk
Başlık: SEDA SAYAN


Atatürk
Başlık: KEREM ALIŞIK


Atatürk
Başlık: EMRE AYDIN


Atatürk
Başlık: KAAN YILDIRIM


Atatürk
Başlık: ARZUM ONAN


Atatürk
Başlık: JESS MOLHO


Atatürk
Başlık: EMRE ALTUĞ


Atatürk
Başlık: BADE İŞÇİL


Atatürk
Başlık: DEMET EVGAR


Atatürk
Başlık: BÜLENT ŞAKRAK

Ünlüler Atatürk’ü Vefatının 85. Yılında Anıyor!
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!