Yeni dizi ‘Kod Adı Kırlangıç’ 12 Kasım’da TRT 1’de!

trt 1 in yeni dizisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


TRT 1’in yeni dizisi “Kod Adı Kırlangıç”, 12 Kasım’da ilk bölümüyle ekranlarda olacak. Emir Khalilzadeh’ın yönetmenliğini üstlendiği dizi, mahallede kurdukları gizli teknoloji üssünde kendi dronlarını tasarlayan gençlerin hikayesini anlatıyor.

Dizide bakkal rolüyle yer alan oyuncu Ayhan Taş, projede çocuklarla birlikte çalışmanın çok güzel bir his olduğunu ifade etti. Taş, “Çok huzurlu bir set ortamımız var, onlara örnek olmaya çalışıyoruz. Dizide çocuklarımızın çağdaş dünyayı yakalamasını ve üretmelerini teşvik etmek istiyoruz. Fırsat verilirse kendi başlarına neleri başarabileceklerini biliyoruz.” şeklinde konuştu.

Oyuncu Zeynep Kankonde ise dizinin teknolojinin insan hayatında varoluşuyla ilgili konuları ele aldığını belirtti. Kankonde, teknolojiyi sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bir birey olmanın önemine vurgu yapmaya çalıştıklarını söyledi. Yetenekli bir çocuğun hayatına dokunabilmek için fırsat yaratmanın mutluluk verici olduğunu dile getiren Kankonde, “Kod Adı Kırlangıç”ın izleyicilere bu konuda ilham olacak bir dizi olduğunu söyledi.

Dizide yer alan oyuncu Serkan Şenalp ise projenin, teknoloji ve mahalle kültürünün iç içe geçtiği ve sıradan insanların olağanüstü başarılarını anlatan bir dizi olduğunu aktardı. Şenalp, özellikle çocukların kendisi için önemli olduğunu ve onlarla birlikte olmanın ayrı bir güzellik olduğunu belirtti. TRT gibi köklü ve Türkiye’nin en çok izlenen kanalında yer almanın kendisi için bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Dizide “Sevgi” karakterini canlandıran Gizem Arıkan ise “Kod Adı Kırlangıç”ın herkesin kendinden bir şeyler bulacağı bir yapım olduğunu dile getirdi. Arıkan, çocuk karakterlerle birlikte rol aldıkları için mutlu olduğunu ve izleyen çocuklar için iyi bir örnek olacaklarını söyledi. Setin ve ekibin tatlı ve başarılı olduğunu belirten Arıkan, izleyicilere her pazar TRT ekranlarında buluşmalarını tavsiye etti.

Teknoloji meraklısı çocukların heyecan dolu hikayelerini ekrana taşıyacak olan “Kod Adı Kırlangıç” dizisinde, Serkan Şenalp, Gizem Arıkan, Korhan Herduran, Mine Teber, Ayhan Taş, Zeynep Kankonde, Cemil Şahin ve Eray Kaman gibi başarılı isimler rol alacak. Dizi, teknolojinin hayatımızdaki önemine ve çocukların yeteneklerini keşfetmesine odaklanıyor.

Yeni dizi ‘Kod Adı Kırlangıç’ 12 Kasım’da TRT 1’de!
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!