Yeşilçam’ın fabrikatörü Hulusi Kentmen’in asıl mesleğine inanmayacaksınız!

httpswww.ensonhab 548
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşilçam’ın belki de en unutulmaz isimlerinden biri olan Hulusi Kentmen, seyircilerin hafızalarında birçok filmde “iyi kalpli”, “tatlı-sert” ve “kadim dost” karakterleriyle sahici bir biçimde yer etmiştir. Aynı zamanda bu rolleri zenginlik çerçevesinde yorumlayan Kentmen, ‘Salak Milyoner’, ‘Yalancı Yarim’, ‘Oh Olsun’, ‘Küçük Hanımefendi’ gibi popüler filmlerde rol almıştı.

Bu benzersiz sanatçı, 1993 yılında 81 yaşında hayata gözlerini yummuştur. Ancak bu usta oyuncu hakkında bilinmeyen bir ayrıntı, sanatçının hayranlarını şaşırtmaya yetti. Kentmen’in kariyerinde zengin ve cömert bir adam olarak bilinse de, gerçek hayatındaki durumu bundan oldukça farklı idi.

Kentmen, “Yıllarca hep zengin, fabrikatör baba rolünü oynadım. İşin en acıklı kısmi ise bütün gün zengin baba rolünü oynayıp çekim bitince eve gitmek için soğukta, köşedeki durakta dolmuş beklemem olmuştur.” demişti.

Söz konusu bu gerçek, Kentmen’in gerçek mesleği olarak karşımıza çıkıyor ve izleyicileri şaşırtıyor. Aslında, Hulusi Kentmen‘in gerçek işi cezaevi müdürlüğü idi. Usta oyuncu hem cezaevi müdürü olarak görev yaparken hem de bu yoğun tempoya rağmen aynı zamanda filmlerinde de rol almayı sürdürdü.

Yeşilçam’ın fabrikatörü Hulusi Kentmen’in asıl mesleğine inanmayacaksınız!
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!