Kim Milyoner Olmak İster’de Filistin sorusu! Kenan İmirzalıoğlu konuşmakta zorlandı

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaki Filistin sorusuyla ilgili İsrail'in işgal politikalarını eleştirdiği açıklamaları sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İmirzalıoğlu, Filistinlilerin topraklarını satmalarının işgalin haklı çıkarılamayacağını vurgularken, dünya insanlarını İsrail'in zulmüne karşı seslerini yükseltmeye çağırdı. #Kenanİmirzalıoğlu #FilistinSorusu #İsrailİşgal

kim milyoner olmak i 10
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail, Gazze’ye yönelik saldırılarına devam ederken, Türkiye bu zulme sessiz kalmıyor. Son olarak ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında, Filistin sorusu soruldu ve ünlü sunucu Kenan İmirzalıoğlu İsrail’in işgal politikasını sert bir şekilde eleştirdi.

Yarışmacı Simay Doğrusoy, yarışmadaki ilerleyişiyle 300 bin TL’lik soruya kadar gelmeyi başardı. Ancak, karşısına çıkan Filistin sorusuna cevap vermek istemeyerek yarışmadan çekildi. Soru ise “İsrail’in kurulduğu 1948’e kadar Filistinli Müslümanların Yahudilere sattıkları toplam arazi tüm Filistin topraklarının yaklaşık yüzde kaçı kadardır?” şeklindeydi.

kim milyoner olmak i 11

Doğru cevabın “A-1” olduğunun açıklanmasının ardından Kenan İmirzalıoğlu, İsrail’e tepkisini dile getirdi. İmirzalıoğlu;

Bu maalesef çok tartışılıyor. Filistinliler topraklarını sattılar diye. İşte gerçek burada. Filistinli Müslümanların 48’e kadar sattığı topraklar Filistin’in toplam yüzölçümünün yüzde 1’i. Bütün yani gayrimüslimlerin de orada çünkü Hristiyan tebaa da vardı. Onların sattıkları topraklarla beraber toplamı yüzde 6’sı satılmış gayrimüslimleri de katarsak.

Filistinli Müslümanların sattıkları sadece yüzde 1. Bazıları yargıda bulunuyor ya toprakları satan insanlara destek mi olunur diye. Öyle bir şey yok. O da başka bir algının ürünü. 

Maalesef hani çok bildiğimiz Bella Hadid ile Gigi Hadid kardeşler. Babaları Filistinli. Onun babası kucak açıyor. Yahudi aileler birçok ülkeden kabul almıyor. Onlar bir gemiyle Filistin limanına geliyor. Onlar evlerine iki aileyi alıyorlar. Hadidlerin babasını annesi doğurmak için kendi ailesinin yanına gidiyor. Tekrar döndüklerinde evlerine giremiyorlar.

Kadın diyor ki; evine aldığı, beslediği o aileler tarafından artık devlet yani İsrail o devleti kurmuş silahlı bir şekilde işgal etmişler. Misafir oldukları evi de İsrail etmişler.

İnsanın vicdanını, duygularını çok zorlayan bir süreçten geçiriyoruz. Orada ciddi bir direniş var. İnşallah bütün dünyanın da ayaklanmasıyla devletler, hükümetler, bu konuda sessiz kalabiliyor kendi politikalarına göre davranıyorlar, çünkü parayla herkesin başka bir ilişkisi var ama dünya insanları bu işe karşı çıkmaya başladı. İnşallah bu bir an evvel son bulur.

Oradaki çocuklar, kadınlar inşallah huzurlu bir ortama kavuşurlar diye düşünüyorum. Önceden açık hava hapishanesiydi Gazze, şimdi sürekli bombalanan bir hapishaneye döndü. İnşallah bu vahşilik bu canilik ortadan kalkar. Göz göre göre orada çocuklara, kadınlara zulmediliyor. Buna karşı çıkanlar işinden ediliyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Düşünce, fikir, basın özgürlüğü derken en büyük sansürü görüyoruz.

şeklinde düşünceleri belirtti.

kim milyoner olmak ister 12

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının devam etmesine rağmen Kenan İmirzalıoğlu, umutlu olduğunu ve dünya insanlarının bu zulme karşı çıkmaya başladığını dile getirdi. İmirzalıoğlu, çocukların ve kadınların barış içinde yaşayabileceği bir ortama kavuşmalarını umut etti. Ayrıca, İmirzalıoğlu İsrail’in işgal politikalarına karşı sesini duyurabilen tüm direnişçilere destek verdi.

Kim Milyoner Olmak İster’de Filistin sorusu! Kenan İmirzalıoğlu konuşmakta zorlandı
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!