“Murat Kurum tarihi farkla kazanacak” demişti! Seçim tahmini tutmayan Hakan Ural’dan eleştirilere cevap

Hakan Ural, öngörüsü gerçekleşmeyince eleştirilere hedef oldu. İstanbul seçimlerini İmamoğlu kazandı, Ural'ın "Kurum kazanacak" tahmini tutmadı ancak Ural, eleştirilere ilginç bir yanıt verdi. #HakanUral #İstanbulSeçimleri #KurumVsİmamoğlu

murat kurum tarihi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaptığı yorumlar ve ayrıksı görüşleriyle sıklıkla gündeme gelen Hakan Ural, daha önceki bir konuşmasında Murat Kurum’un seçimleri rahatlıkla kazanacağını öne sürmüştü. Ancak seçim sonuçlarına dair sandıkların açılmasıyla birlikte Ekrem İmamoğlu’nun galip geldiği bilgisi Ural’ın o zaman yaptığı yorumları yeniden gündem noktası haline getirdi.

Hakan Ural

Eleştirilere maruz kalan Ural, hızla bir yanıt hazırladı. Ural, Kurum ile ilgili ayrıntılı değerlendirmesinde “Çok büyük farkla kazanacak Murat Kurum. Çok büyük ama. Bundan eminim. Ben sokaktan geldim sokaktan. Her türlü esnafımla, polisimle, askerimle, doktorumla, hemşiremle herkesle konuşuyorum. Bir egosal kibirim olmadığı için herkes konuşurum, gözlemlerim. Bizim insanımız zeki, farkındalığı var. Tarihi farkla alacak tarihi” demişti. Ancak, resmi olmayan sonuçlar açıklanınca, İmamoğlu’nun Kurum’u %51,09 oy oranıyla geçtiği belirlendi.

murat kurum tarihi

Sonuçların açıklanmasının ardından sosyal medyada popüler olan ve eleştirilere hedef olan Ural, sessizliğini bozarak Instagram üzerinden paylaştığı bir mesajla yanıt verdi. Ural,  “Gerekçelerimi ortaya koyarak sayın Kurum’u destekledim. Birçok değişkenden dolayı İstanbul’u sayın İmamoğlu kazandı. Tebrikler, hayırlı olsun. Öngörümün gerçekleşmemesi bir suç, bir ayıpmış gibi bana hakaret, aşağılama ile kendini tatmin eden zihniyete acıyarak gülüyorum. Sizi çağdaş aydınlar sizi” ifadelerini kullandı.

murat kurum tarihi 1

Ek olarak, Hakan Ural seçim sonuçlarının ardından şunları ekledi: “Seçim sonuçları ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olsun. Genel seçimler tekrarı ardından yerel seçim derken hakikaten çok yıpranma oldu. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Ayrışmadan, kin, nefret, öfkelenmeden saygı ile sarılıp geçici ömürden zevk almaya çalışalım.” dedi.

“Murat Kurum tarihi farkla kazanacak” demişti! Seçim tahmini tutmayan Hakan Ural’dan eleştirilere cevap
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!